 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (BRC2012T2R2MD)
Taiyo Yuden BRC2012T2R2MD
PartNo:
BRC2012T2R2MD
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 30775
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR BTM-SRF WND 0805 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.1 A
Maximum DC Resistance:110 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:350 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.4 mm