 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (BRC2016T100K)
Taiyo Yuden BRC2016T100K
PartNo:
BRC2016T100K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 17239
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR BTM-SRF WND 0806 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:450 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:35 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0806 (2016 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.6 mm
Case Height:1.6 mm