Taiyo Yuden (BRL3225T1R0M)
PartNo:
BRL3225T1R0M
Manufacturers:
Taiyo Yuden
Description:
Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 1210 1.0uH 20%
Details
Inductance:
1 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:
2.4 A
Maximum DC Resistance:
43 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
220 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
1210 (3225 metric)
Case Length:
3.2 mm
Case Width:
2.5 mm
Case Height:
1.7 mm