 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (BRL3225T2R2M)
Taiyo Yuden BRL3225T2R2M
PartNo:
BRL3225T2R2M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 37181
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 1210 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.85 A
Maximum DC Resistance:65 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:150 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:1.7 mm