 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (BRL3225T4R7M)
Taiyo Yuden BRL3225T4R7M
PartNo:
BRL3225T4R7M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 23411
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 1210 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:180 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:120 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:1.7 mm