Taiyo Yuden (CAL45TB102K)
PartNo:
CAL45TB102K
Manufacturers:
Taiyo Yuden
Description:
Fixed Inductors INDCTR AXIAL 45 SZ 1000uH 10%
Details
Inductance:
1 mH
Tolerance:
10%
Maximum DC Current:
190 mA
Maximum DC Resistance:
13.2 Ohms
Operating Temperature Range:
- 25 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
2.5 MHz
Q Minimum:
80
Shielding:
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
8 mm