 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CAL45TB2R2K)
Taiyo Yuden CAL45TB2R2K
PartNo:
CAL45TB2R2K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 47010
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR AXIAL 45 SZ 2.2uH 10%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:3.9 A
Maximum DC Resistance:54 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:200 MHz
Q Minimum:30
Shielding:
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:8 mm