 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC2012T470M)
Taiyo Yuden CBC2012T470M
PartNo:
CBC2012T470M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 20775
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 0805 47uH 20%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:120 mA
Maximum DC Resistance:5.8 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:11 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm