 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC2518T100M)
Taiyo Yuden CBC2518T100M
PartNo:
CBC2518T100M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 30214
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1007 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:480 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:30 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1007 (2518 metric)
Case Length:2.5 mm
Case Width:1.8 mm
Case Height:1.8 mm