 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC2518T4R7M)
Taiyo Yuden CBC2518T4R7M
PartNo:
CBC2518T4R7M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 32356
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1007 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:680 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:41 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1007 (2518 metric)
Case Length:2.5 mm
Case Width:1.8 mm
Case Height:1.8 mm