 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC3225T100KR)
Taiyo Yuden CBC3225T100KR
PartNo:
CBC3225T100KR
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 18525
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1210 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:900 mA
Maximum DC Resistance:133 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:23 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.5 mm