Taiyo Yuden (CBC3225T100MR)
PartNo:
CBC3225T100MR
Description:
Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1210 10uH 20%
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:
900 mA
Maximum DC Resistance:
133 mOhms
Self Resonant Frequency:
23 MHz
Case Length:
3.2 mm
Case Width:
2.5 mm
Case Height:
2.5 mm