 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC3225T101MR)
Taiyo Yuden CBC3225T101MR
PartNo:
CBC3225T101MR
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 35536
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1210 100uH 20%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:270 mA
Maximum DC Resistance:1.4 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:6 MHz
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.5 mm