 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBC3225T330KR)
Taiyo Yuden CBC3225T330KR
PartNo:
CBC3225T330KR
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 24617
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HI CUR WND 1210 33uH 10%
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:410 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:13 MHz
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.5 mm