 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBL2012T2R2M)
Taiyo Yuden CBL2012T2R2M
PartNo:
CBL2012T2R2M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 20075
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 0805 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:440 mA
Maximum DC Resistance:390 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:80 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:0.9 mm