 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (CBMF1608T100K)
Taiyo Yuden CBMF1608T100K
PartNo:
CBMF1608T100K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 74698
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR BTM-SRF WND 0603 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:115 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:32 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm