 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Sumida  (CDRH3D28NP-150NC)
Sumida CDRH3D28NP-150NC
PartNo:
CDRH3D28NP-150NC
Manufacturers: Sumida
Qty: 26488
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15uH 0.9A 0.17ohms
RoHS:Details
Inductance:15 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1.02 A
Maximum DC Resistance:213 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:4 mm x 4 mm
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3 mm