 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Sumida  (CDRH5D18NP-100NC)
Sumida CDRH5D18NP-100NC
PartNo:
CDRH5D18NP-100NC
Manufacturers: Sumida
Qty: 16000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 1200mA
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1.2 A
Maximum DC Resistance:124 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 100 C
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:6 mm x 6 mm
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:2 mm