 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (CI100505-15NJ)
Bourns CI100505-15NJ
PartNo:
CI100505-15NJ
Manufacturers: Bourns
Qty: 20000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15nH 5% MultiLayer High Frequency
RoHS:Details
Inductance:15 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:550 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2300 MHz
Q Minimum:8
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm