 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (CM322522-101KL)
Bourns CM322522-101KL
PartNo:
CM322522-101KL
Manufacturers: Bourns
Qty: 23082
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 10% Wirewound
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:40 mA
Maximum DC Resistance:10 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:10 MHz
Q Minimum:20
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.2 mm
Case Height:0.6 mm