 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Schurter  (DENO-25-0001)
Schurter DENO-25-0001
PartNo:
DENO-25-0001
Manufacturers: Schurter
Qty: 95
Request Qty:
Description: Fixed Inductors DENO Grnd wire choke 16A
RoHS:Details
Inductance:4 mH
Tolerance:
Maximum DC Current:16 A
Maximum DC Resistance:27 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:25 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:55 mm
Case Width:
Case Height:18 mm