 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR125-100-R)
Bussmann / Eaton DR125-100-R
PartNo:
DR125-100-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 2291
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 7.2A 0.0189ohms
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:7.17 A
Maximum DC Resistance:18.9 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:6 mm