 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR125-101-R)
Bussmann / Eaton DR125-101-R
PartNo:
DR125-101-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 827
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 2.2A 0.17ohms
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.2 A
Maximum DC Resistance:170 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:6 mm