 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR125-330-R)
Bussmann / Eaton DR125-330-R
PartNo:
DR125-330-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1137
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 3.8A 0.0505ohms
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:3.84 A
Maximum DC Resistance:50.5 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:6 mm