 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR125-470-R)
Bussmann / Eaton DR125-470-R
PartNo:
DR125-470-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 785
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 3.2A 0.074ohms
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.41 A
Maximum DC Resistance:216 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:6 mm