 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR125-680-R)
Bussmann / Eaton DR125-680-R
PartNo:
DR125-680-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1235
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 68uH 2.7A 0.101ohms
RoHS:Details
Inductance:68 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.7 A
Maximum DC Resistance:101 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:6 mm