 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-101-R)
Bussmann / Eaton DR127-101-R
PartNo:
DR127-101-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 5559
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 3.64A 0.163ohms
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:3.64 A
Maximum DC Resistance:163 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm