 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-151-R)
Bussmann / Eaton DR127-151-R
PartNo:
DR127-151-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 826
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150uH 3.0A 0.247ohms
RoHS:Details
Inductance:150 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:3.01 A
Maximum DC Resistance:247 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm