 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-221-R)
Bussmann / Eaton DR127-221-R
PartNo:
DR127-221-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 2146
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 2.43A 0.376ohms
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.43 A
Maximum DC Resistance:376 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm