 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-331-R)
Bussmann / Eaton DR127-331-R
PartNo:
DR127-331-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1194
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 330uH 2A 0.574ohms
RoHS:Details
Inductance:330 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.01 A
Maximum DC Resistance:574 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm