 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-470-R)
Bussmann / Eaton DR127-470-R
PartNo:
DR127-470-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 3008
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 5.28A 0.0719ohms
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:5.28 A
Maximum DC Resistance:71.9 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm