 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-4R7-R)
Bussmann / Eaton DR127-4R7-R
PartNo:
DR127-4R7-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1242
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 16.5A 0.0092ohms
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:16.5 A
Maximum DC Resistance:9.17 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm