 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR127-6R8-R)
Bussmann / Eaton DR127-6R8-R
PartNo:
DR127-6R8-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 2108
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.8uH 13.3A 0.0116ohms
RoHS:Details
Inductance:6.8 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:13.3 A
Maximum DC Resistance:11.6 mOhms
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:8 mm