 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR73-101-R)
Bussmann / Eaton DR73-101-R
PartNo:
DR73-101-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 2559
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 0.79A 0.527ohms
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:790 mA
Maximum DC Resistance:527 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:7.6 mm x 6 mm
Case Length:7.6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:3.55 mm