Bussmann / Eaton (DR73-2R2-R)
PartNo:
DR73-2R2-R
Description:
Fixed Inductors 2.2uH 5.52A 0.0165ohms
Details
Inductance:
2.2 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
5.52 A
Maximum DC Resistance:
16.5 mOhms
Case Length:
7.6 mm
Case Width:
6 mm
Case Height:
3.55 mm