Bussmann / Eaton (DR73-3R3-R)
PartNo:
DR73-3R3-R
Description:
Fixed Inductors 3.3uH 4.22A 0.0259ohms
Details
Inductance:
3.3 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
4.22 A
Maximum DC Resistance:
25.9 mOhms
Package / Case:
7.6 mm x 6 mm
Case Length:
7.6 mm
Case Width:
6 mm
Case Height:
3.55 mm