 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR73-4R7-R)
Bussmann / Eaton DR73-4R7-R
PartNo:
DR73-4R7-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 660
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 3.78A 0.0297ohms
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:3.78 A
Maximum DC Resistance:29.7 mOhms
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:3.55 mm