 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR74-100-R)
Bussmann / Eaton DR74-100-R
PartNo:
DR74-100-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1572
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 3.17A 0.0489ohms
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:3.17 A
Maximum DC Resistance:48.9 mOhms
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:7.6 mm
Case Height:4.35 mm