 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR74-101-R)
Bussmann / Eaton DR74-101-R
PartNo:
DR74-101-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 2902
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 0.99A 0.383ohms
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:990 mA
Maximum DC Resistance:383 mOhms
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:7.6 mm
Case Height:4.35 mm