 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR74-330-R)
Bussmann / Eaton DR74-330-R
PartNo:
DR74-330-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 998
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 1.73A 0.143ohms
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.73 A
Maximum DC Resistance:143 mOhms
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:7.6 mm
Case Height:4.35 mm