 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DR74-470-R)
Bussmann / Eaton DR74-470-R
PartNo:
DR74-470-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 5071
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 1.41A 0.216ohms
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.41 A
Maximum DC Resistance:216 mOhms
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:7.6 mm
Case Height:4.35 mm