 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (DRQ74-220-R)
Bussmann / Eaton DRQ74-220-R
PartNo:
DRQ74-220-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 909
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 2.13A 0.0925ohms
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.67 A
Maximum DC Resistance:107 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.6 mm
Case Width:7.6 mm
Case Height:4.45 mm