Panasonic (ELC-09D103F)
PartNo:
ELC-09D103F
Manufacturers:
Panasonic
Description:
Fixed Inductors 10000uH 10% 80mA 18.8ohm Radial Choke
Details
Inductance:
10 mH
Tolerance:
10%
Maximum DC Current:
80 mA
Maximum DC Resistance:
18.8 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
8.9 mm