 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-FA4R7JF)
Panasonic ELJ-FA4R7JF
PartNo:
ELJ-FA4R7JF
Manufacturers: Panasonic
Qty: 24567
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1210 4.7uH 5% 165 mA 1.5ohm Wirewound
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:290 mA
Maximum DC Resistance:440 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:160 MHz
Q Minimum:25
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm