 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RE12NGFA)
Panasonic ELJ-RE12NGFA
PartNo:
ELJ-RE12NGFA
Manufacturers: Panasonic
Qty: 46050
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 12nH 2% 350mohm 400mA
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:350 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:2800 MHz
Q Minimum:10
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm