 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RE18NGFA)
Panasonic ELJ-RE18NGFA
PartNo:
ELJ-RE18NGFA
Manufacturers: Panasonic
Qty: 19970
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 18nH 2% 450mohm 350mA
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:45 Ohms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:2300 MHz
Q Minimum:10
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm