 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RE22NJFA)
Panasonic ELJ-RE22NJFA
PartNo:
ELJ-RE22NJFA
Manufacturers: Panasonic
Qty: 39303
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 22nH 5% 500mohm 300mA
RoHS:Details
Inductance:22 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:500 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:2000 MHz
Q Minimum:10
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm