 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RF10NGFB)
Panasonic ELJ-RF10NGFB
PartNo:
ELJ-RF10NGFB
Manufacturers: Panasonic
Qty: 19851
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 10nH 2% 410mohm 320mA
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:320 mA
Maximum DC Resistance:410 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:2800 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm