 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RF1N2ZFB)
Panasonic ELJ-RF1N2ZFB
PartNo:
ELJ-RF1N2ZFB
Manufacturers: Panasonic
Qty: 19140
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 1.2nH +/-0.2nH 60mohm 400mA
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:60 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm