 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RF2N2DFB)
Panasonic ELJ-RF2N2DFB
PartNo:
ELJ-RF2N2DFB
Manufacturers: Panasonic
Qty: 17099
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 2.2nH +/-0.3nH 90mohm 400mA
RoHS:Details
Inductance:2.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:90 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm